Od 31.10- 04.11.2019 sosnowieccy policjanci prowadzili akcję ZNICZ 2019. Jak wynika ze zgromadzonych danych w tym roku na ulicach naszego miasta było bezpieczniej niż w latach ubiegłych.

Wszyscy uczestnicy akcji zgodnie podkreślają, że w stosunku do lat ubiegłych, było to jedno z bezpieczniejszych świąt Wszystkich Świętych. Na ulicach Sosnowca doszło w ciągu 5 dni trwania akcji do 3 wypadków i zaledwie 18 kolizji. Na szczęście w żadnym z wypadków nie było ofiar śmiertelnych, ranne zostały 4 osoby. Zatrzymano 6 kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę „na podwójnym gazie”. Na kierujących odwiedzających groby swych bliskich czekało w tym roku znacznie mniej utrudnień niż w roku ubiegłym- w rejonach cmentarzy zorganizowano dodatkowe parkingi, a łącznie 3 świąteczne dni spowodowały, że liczba odwiedzających nekropolie w jednym czasie znacznie się zmniejszyła w stosunku do lat, kiedy dzień Wszystkich Świętych był jedynym wolnym dniem w ciągu pracującego tygodnia. Policjanci pełniący służbę w rejonach cmentarzy zaobserwowali również mniejszą liczbę nieprzyjemnych incydentów spowodowanych nerwowym zachowaniem kierowców i brakiem cierpliwości- osoby znajdujące się w pobliżach cmentarzy- tak kierujący, jak piesi- byli dla siebie nawzajem bardziej wyrozumiali.

Tekst: KMP Sosnowiec

1 KOMENTARZ

  1. Czułem, że akcja skończy się w Sosnowcu sukcesem. Szkoda tylko, że 1 listopada przy cmentarzach policjanci nie wykazywali zaangażowania w usprawnienie ruchu (wyjątek stanowiła obsada przy cmentarzu na ul.Andersa, ale dziwnym trafem dopiero po interwencji u dyżurnego Komendy Miejskiej) – ponoć „wykonywali zadania nałożone przez przełożonych”. Jakie to zadania ciężko dociec.
    Koło cmentarza komunalnego na ul.Wojska Polskiego akcja skończyła się już 1 listopada, bo 2 nie było tam już żadnego funkcjonariusza…
    Jak co roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here