Poważny wypadek dwóch samochodów osobowych na Zagórzu

1
3587

20 lutego 2019 roku po godzinie 11:00 na skrzyżowaniu alei Blachnickiego z ulicą Kisielewskiego doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Na miejsce skierowano trzy zastępy JRG-1 Sosnowiec „Centrum” (GBA, GCBA, SLRr), zespół ratownictwa medycznego oraz patrol Policji.

W zdarzeniu brał udział Ford Focus oraz Honda Civic. Po dojeździe zastępów Straży Pożarnej strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz natychmiast przystąpili do uwolnienia zakleszczonego w swoim pojeździe (Ford Focus) 61-letniego mężczyzny. Po wydostaniu poszkodowanego przekazano go pod opiekę ZRM. W pojazdach strażacy odłączyli również akumulatory. Kierujący Fordem został przetransportowany przez ZRM do szpitala. Jak doszło do zdarzenia? – 67-letni kierujący Hondą jadąc od ulicy Braci Mieroszewskich skręcając w ulicę Kisielewskiego nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu Fordowi od Środuli, który finalnie zatrzymał się na przydrożnym drzewie. Kierowcy Hondy i dwóm pasażerom Forda nic się nie stało. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Podczas działań służb w miejscu zdarzenia występowały utrudnienia w ruchu – policjanci kierowali ruchem. Służby zakończyły swoje czynności około godziny 13:00.

Na miejscu działań obecny był Dowódca JRG-1 Sosnowiec „Centrum” mł. bryg. mgr inż. Jacek Szczypiorski oraz Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Sosnowcu bryg. mgr inż. Patrycjusz Fudała.

Zadysponowano:
611[S]21 – GBA 2,7/25 Renault Range D14 – JRG-1 Sosnowiec „Centrum”
611[S]25 – GCBA 5/32 Scania P380 – JRG-1 Sosnowiec „Centrum”
611[S]91 – SLRr Ford Ranger XLT – JRG-1 Sosnowiec „Centrum
S0218 – Volkswagen Crafter – RPR Sosnowiec, SPR Sosnowiec
Policja

1 KOMENTARZ

  1. Ile osób musi zostać rannych lub zginąć żeby dziadkom bez refleksu, nie zdolnych już do prowadzenia samochodu zabiorą je!!!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here