26 lipca 2019 roku przed godziną 20:00 na ulicy 3 Maja w rejonie dworca PKP doszło do poważnego zderzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy JRG-1 Sosnowiec „Centrum”, dwa zespoły ratownictwa medycznego oraz kilka patroli Policji.

W zdarzeniu brały udział dwa samochody marki Alfa Romeo oraz Fiat. Kierujący Alfą jadąc w kierunku ulicy Piłsudskiego uderzył w przydrożny słup po kolizji z Fiatem Bravo. Niestety pomimo podjętej reanimacji 22-letni kierujący Alfą zmarł na miejscu. Według wstępnych ustaleń Policji mężczyzna ten nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Natomiast kierujący Fiatem ściął słupek ze znakiem drogowym, a następnie wjechał na chodnik gdzie finalnie się zatrzymał. Szczegółowe okoliczności wypadku ustala sosnowiecka Policja pod nadzorem Prokuratury.

Według NIEOFICJALNYCH informacji pojazdy prawdopodobnie jechały z nadmierną prędkością i ścigały się.

Zadysponowano:
611[S]21 – GBA 2,7/25 Renault Range D14 – JRG-1 Sosnowiec „Centrum”
611[S]25 – GCBA 5/32 Scania P380 – JRG-1 Sosnowiec „Centrum”
S0209 – Volkswagen Crafter – RPR Sosnowiec, SPR Sosnowiec
S0220 – Volkswagen Crafter – RPR Sosnowiec, SPR Sosnowiec
WRD KMP Sosnowiec
Straż Miejska

2 KOMENTARZE

  1. Kierujący fiatem nie potrącił kobiety. Co prawda było blisko ale ta miała ogromne szczescie i odskoczyła na bok. Raczej nic jej się nie stało bo gdy Fiat przejechał ona odeszła w druga stronę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here