24 lipca 2019 roku po godzinie 13:30 na skrzyżowaniu alei Blachnickiego z ulicą Bohaterów Monte Cassino doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy JRG-1 Sosnowiec „Centrum”, zespół ratownictwa medycznego oraz patrol Policji.

W zdarzeniu brały udział samochody marki Honda oraz Opel. Ze zdarzenia jedna osoba (kobieta) została zabrana do szpitala. Do zdarzenia doszło na skutek nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu.

Zadysponowano:
611[S]21 – GBA 2,7/25 Renault Range D14 – JRG-1 Sosnowiec „Centrum”
611[S]22 – GBA 2,5/30 Renault Midlum – JRG-1 Sosnowiec „Centrum”
S0220 – Volkswagen Crafter – RPR Sosnowiec, SPR Sosnowiec
WRD KMP Sosnowiec

4 KOMENTARZE

    • Tak, nadal byłoby to wymuszenie 🙂 Odsyłam do kodeksu ruchu drogowego i radzę unikać kontaktu z samochodami osobowymi czy innymi środkami komunikacji. Może i Hania wyglądała na sportowa ale jej sercem bylo/jest marny, seryjny silnik 1.5. Nie pozdrawiam

  1. Kodeks to ja znam…. Odsyłam do okulisty żeby lepiej widzieć znaki ograniczające prędkość może wtedy Hania miałaby tylko uszkodzony reflektor, zderzak itp no chyba że była przeznaczona do kasacji… Oczywiście wg przepisów jesteś niewinny ale wg obserwatorów to bardziej jesteś sprawca niż poszkodowanym i to już Twoje sumienie…. Pzdr

  2. @Lol

    Tak się składa, że byłem naocznym świadkiem tego wypadku i powiem tylko tyle, że przez takie manewry pani kierującej giną ludzie. Celowo nie użyłem zwrotu „kierowcy”. Bo kierowcy mają zwykle zmysł wyobraźni, a tutaj zabrakło nie tylko tego. Oceniając który samochód miałby być do kasacji to bardziej stawiałbym na Opla niż na Honde.

    Tak abstrahując od tego może posłuże się faktami: ten model hondy z tym silnikiem przyśpiesza od 0-100 km/h w 11s. (z gazem w podłodze) Od świateł przy tzw. Orionie do miejsca zdarzenia jest nie więcej niż 100 m. Pokonanie takiej odległości zwykle zajmuje około 6s. Zatem jadąc z góry Honda mogła się „rozpędzić” do około 60km/h. Co i tak było by sporym wyczynem.

    Wiec proszę bajki o zbyt dużej prędkości Hondy zostawić dla siebie a samemu iść na kurs douczajacy z zasad ruchu drogowego i na lekcje pokory bo tak jak wspomniałem na początku przez takie właśnie zachowania jak Pani giną ludzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here