Dąbrowscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności śmierci 54-latka, którego zaginięcie zgłoszono 09.10.2021 roku, a ciało wyłowione zostało wczoraj w późnych godzinach wieczornych przez płetwonurków z dna jeziora Pogoria III.

Do zaginięcia 54-letniego mieszkańca Dąbrowy Górniczej doszło w sobotę 09.10.2021 roku przed godziną 13.00. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna znalazł się za burtą swojej łodzi i zaczął tonąć w odległości kilkuset metrów od brzegu. Tam widziany był po raz ostatni przez świadka zdarzenia. Natychmiast po zgłoszeniu wszczęte zostały poszukiwania przez naszych policjantów, dąbrowską i bytomską straż pożarną, ratowników WOPR, strażników miejskich oraz wojskowych płetwonurków z Lublińca. Mężczyzny szukano od strony lądu i wody przy pomocy wszelkich dostępnych sił i środków, przy użyciu sprzętu pływającego, specjalnego sonaru oraz drona. Wczoraj (23.10.) o godzinie 22.00 akcja poszukiwawcza została zakończona, dzięki współpracy z Grupą Specjalną Płetwonurków Rzeczypospolitej Polskiej pod kierownictwem Pana Macieja Rokusa, którzy to wydobyli z dna zbiornika wodnego ciało dąbrowianina. Policjanci, pod nadzorem prokuratura, wyjaśniają teraz okoliczności tej tragedii.

Wcześniej przez kilka dni relacjonowaliśmy poszukiwania mężczyzny – [AKTUALIZACJA] Dąbrowa Górnicza: poszukiwania osoby topiącej się na Pogorii III

Fot. KMP Dąbrowa Górnicza