Fot. KMP Sosnowiec
Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą w tutejszej komendzie zakończyli postępowanie dotyczące wyłudzenia dotacji przez jedną ze szkół na terenie naszego miasta. 54-letnia kobieta usłyszała prawie 7400 zarzutów. Teraz grozi jej nawet kara pozbawienia wolności do 8 lat.

Wczoraj policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zakończyli trwające ponad półtora roku postępowanie dotyczące oszustw dokonanych poprzez uzyskanie wsparcia finansowego z Gminy Sosnowiec. Akta postępowania liczą blisko 50 tomów.
Jedna ze szkół działających na terenie naszego miasta, od stycznia 2017 roku do grudnia 2020 roku zwracała się o wsparcie finansowe w związku z prowadzoną działalnością. W celu jego uzyskania, przedstawiała niezgodne ze stanem faktycznym dokumenty. W efekcie tego procederu, szkoła otrzymała blisko 4,5 miliona złotych.
Sosnowieccy policjanci skrzętnie gromadzili dowody i przesłuchali blisko 800 świadków. Ustalili, że za szeregiem oszustw stała 54-letnia mieszkanka Katowic. Kobieta usłyszała prawie 7400 zarzutów. Wszystkie dotyczyły popełnienia oszustw.