Fot. archiwum Sosnowiecnasygnale.pl
Dzięki wzorowej postawie przechodniów, sosnowieccy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Okazało się, że mężczyzna miał prawie 4 promile alkoholu, a na koncie już trzy aktywne zakazy kierowania pojazdami. 51-latek usłyszał zarzut.

Sosnowieccy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące zatrzymania pijanego kierującego. Okazało się, że przechodnie, widząc kierowcę, którego jazda sugerowała, że może być pod wpływem alkoholu, postanowili zareagować i odebrać mężczyźnie kluczyki. Gdy próbowali to zrobić, ten chcąc uciec, uderzył w inny samochód. Policjanci szybko potwierdzili, że 51-latek rzeczywiście był pijany – badanie wykazało, że miał blisko 4 promile. Nie było to jednak jedyne przewinienie kierowcy – okazało się, że ma aż trzy aktywne zakazy kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał już zarzut. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grożą mu 2 lata więzienia.

Warto wspomnieć, że w przypadku, gdy kierowca dopuszcza się czynu kolejny raz, będąc wcześniej prawomocnie skazany za jazdę na „podwójnym gazie”, grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Postawa przechodniów, którzy zareagowali na popełnione przestępstwo, jest godna pochwały. Pamiętajmy, by nie być obojętnym i zawsze reagować, gdy jesteśmy świadkami niebezpiecznych sytuacji. To dzięki naszej reakcji możemy zapobiec nieszczęściu, a nawet uratować komuś życie. Pamiętajmy, że o każdym zdarzeniu możemy poinformować policjantów anonimowo.