Fot. KMP Sosnowiec
Zespół Poszukiwań Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu prowadzi intensywne czynności poszukiwawcze za zaginionym Stanisławem Opryszkiem. Mężczyzna dzisiaj o godzinie 14.00 wyszedł z domu i do chwili obecnej nie nawiązał kontaktu z bliskimi. Ostatni raz kontakt z 71-latkiem miał miejsce w Sosnowcu-Zagórzu. Zaginiony cierpi na zaniki pamięci i nie jest zdolny do samodzielnej egzystencji.

Rysopis:
wiek z wyglądu lat 60, krępy dobrze zbudowany, z brzuszkiem, włosy krótkie siwe, proste, zarost w postaci wąsów i brody przystrzyżonej koło ust i na brodzie, policzki wygolone, uszy średnie,

Stwierdzony ubiór w momencie zaginięcia:
kurtka koloru brązowego, spodnie długie, sztruksowe w kolorze żółtym, czapka z daszkiem,

Cechy charakterystyczne/znaki szczególne: nie posiada.

Posiada na ręce lokalizator, który jednak od kilku dni jest nieaktywny.

Dzisiaj po godz. 17.00 sosnowieccy policjanci zostali poinformowani o zaginięciu Stanisława Opryszka lat 71. Ustalono, że zaginiony cierpi na schorzenie, w związku z którym miewa zaniki pamięci. Mężczyzna o godzinie 14.00 wyszedł z domu i do tej pory nie wrócił, ani nie nawiązał z bliskimi żadnego kontaktu. Trwają bardzo intensywne czynności poszukiwawcze. Zaginiony nie jest zdolny do samodzielnej egzystencji.

Wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje w tej sprawie, proszone są o kontakt z Zespołem Poszukiwań Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu pod nr 478521307, dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu pod nr 47 8521200 lub 47 8521255 (tefony dyżurnego czynne są całą dobę) lub osobisty kontakt z najbliższą jednostką Policji.

AKTUALIZACJA:
Około godziny 19.40 sosnowieccy kryminalni z zespołu poszukiwań odnaleźli zaginionego w autobusie jadącym w kierunku Dąbrowy Górniczej. Senior był kompletnie zdezorientowany. Trafił pod opiekę lekarzy i rodziny.

Zgłoszenie o zaginięciu mężczyzny cierpiącego na zaniki pamięci wpłynęło około godziny 17.00. Rodzina poinformowała, że 71-latek około godziny 14.00 wyszedł z domu i do tej pory nie powrócił. Sprawie natychmiast nadano najwyższy priorytet, ponieważ mężczyzna cierpi na schorzenie powodujące zaniki pamięci, nie jest osobą zdolną do samodzielnej egzystencji i wymaga stałej opieki. Policjanci natychmiast podjęli bardzo intensywne działania, w których wspierali ich również przedstawiciele innych formacji.

Do poszukiwań zadysponowano:
patrole Policji (KMP Sosnowiec oraz OPP Katowice)
611[S]91 – SLRr Ford Ranger XLT – JRG-1 Sosnowiec „Centrum”
617[S]21 – GBA 2,5/20 Star 12-157 – OSP Sosnowiec Cieśle
329[S]22 – GLBM 0,2/0,4 Ford Transit + quad – GPR OSP Dąbrówka Mała (zastęp zawrócony podczas dojazdu)

Tekst: KMP Sosnowiec oraz Sosnowiecnasygnale.pl