Fot. KMP Sosnowiec
Zespół Poszukiwań Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu prowadzi intensywne czynności poszukiwawcze za zaginionym w dniu 09.07.2020 roku godzina 11.00 Stanisławem Opryszkiem. Ostatni raz kontakt telefoniczny z 71-latkiem miał miejsce w Katowicach- Szopienicach. Zaginiony cierpi na zaniki pamięci i nie jest zdolny do samodzielnej egzystencji.

Rysopis:
wiek z wyglądu lat 60, krępy dobrze zbudowany, z brzuszkiem, włosy krótkie siwe, proste, zarost w postaci wąsów i brody przystrzyżonej koło ust i na brodzie, policzki wygolone, uszy średnie,

Stwierdzony ubiór w momencie zaginięcia:
kurtka koloru kawa z mlekiem, spodnie długie w tym samym kolorze, jasna czapka z daszkiem z napisem BOSS,

Cechy charakterystyczne: / znaki szczególne: nie posiada
Posiada telefon, portfel z emeryturą, może mieć bilet autobusowy, miał ze sobą ciemną torbę

W dniu 09.07.2020 roku sosnowieccy policjanci zostali poinformowani o zaginięciu w dniu 09.07.2020 roku o godzinie 11.00 Stanisława Opryszek lat 71. Ustalono, że zaginiony cierpi na chorobę Alzheimera, w związku z czym miewa zaniki pamięci. W dniu zaginięcia udał się wraz z żoną na targ do Dabrowy Górniczej. Po zakupach nie zdążył na autobus linii 18, którym odjechała jego żona i wsiadł do autobusu linii 811 w kierunku Katowic. Następne kontakty telefoniczne z zaginionym miały miejsce o godzinie 10.17,10.28 oraz ostatni o godzinie 11.00. W ostatniej rozmowie powiedział, że przewrócił się i leży w krzakach, z których nie może się wydostać. Kolejno podejmowane próby połączenia się z zaginionym telefonicznie nie powiodły się. W toku czynności ustalono, że telefon mężczyzny logował się się w rejonie ulic Przelotowa, Morawa, Wiosny Ludów i okolic. W trakcie dalszych czynności poszukiwawczych w Katowicach przy ul. Wiosny Ludów odnaleziono dokumenty i telefon komórkowy zaginionego. Trwają intensywne czynności poszukiwawcze z wykorzystaniem m. in. śmigłowca wyposażonego w kamerę termowizyjną. Zaginiony nie jest zdolny do samodzielnej egzystencji.

Wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje w tej sprawie proszone są o kontakt z Zespołem Poszukiwań KMP w Sosnowcu pod nr 478521307, Dyżurnym KMP w Sosnowcu pod nr 47 8521200 lub 47 8521255 ( telefony Dyżurnego czynne są całą dobę) lub osobisty kontakt z najbliższą jednostką Policji.

AKTUALIZACJA [21:00]:
Zaginiony został odnaleziony przez Policjantów OPP Katowice w zaroślach w okolicy ulicy Naftowej. Trafił pod opiekę lekarzy – informuje sosnowiecka Komenda Miejska Policji.