Fot. KMP Sosnowiec

Sierżant Sebastian Szymański oraz starszy posterunkowy Alicja Raczkowska z tutejszego komisariatu II zostali skierowani do mieszkania, w którym miał znajdować się młody mężczyzna potrzebujący pilnej pomocy. Policjanci potwierdzili zgłoszenie i gdy zobaczyli nieprzytomnego sosnowiczanina, szybko udzielili mu pomocy. Mężczyzna odzyskał przytomność, a następnie został przekazany pogotowiu.

W poniedziałek (26.02) rano sosnowieccy policjanci dostali zgłoszenie o młodym mężczyźnie, który potrzebuje pilnej pomocy. Na miejsce pojechali sierżant Sebastian Szymański oraz starszy posterunkowy Alicja Raczkowska z komisariatu II. Gdy mundurowi weszli do mieszkania, zobaczyli leżącego na podłodze mężczyznę. Młody sosnowiczanin był nieprzytomny. Policjanci natychmiast zareagowali i udzielili mu pierwszej pomocy medycznej. Mężczyzna odzyskał przytomność. Po przyjeździe karetki mundurowi przekazali mężczyznę pogotowiu ratunkowemu, które przewiozło go do pobliskiego szpitala.

Na szczęście niebezpieczna sytuacja zakończyła się szczęśliwie. Pamiętajmy, aby nie pozostawiać osób, które zwierzają się ze swoich problemów, bez wsparcia i pomocy. Nie ignorujmy ich cichego wołania o pomoc. W takich przypadkach o pomoc można zwrócić się do Ośrodka Interwencji Kryzysowej, Poradni Zdrowia Psychicznego, jak również do psychologa, czy psychiatry.