Fot. archiwum Sosnowiecnasygnale.pl
Około godziny 2:30 w ubiegłą środę policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego tutejszego Komisariatu IV, dzięki czujności pracownika ochrony, zatrzymali 58-letniego mężczyznę, który prowadził samochód ciężarowy na „podwójnym gazie”.

Dyżurny Komisariatu Policji IV w Sosnowcu otrzymał zgłoszenie, iż pracownik ochrony przy ul. Inwestycyjnej ujął kierowcę będącego prawdopodobnie pod wpływem alkoholu. Po przybyciu na miejsce policjanci zastali zgłaszającego zajście ochroniarza, który przekazał patrolowi mężczyznę. Od 58-latka wyczuwalna była woń alkoholu. Mundurowi szybko potwierdzili, że mężczyzna rzeczywiście prowadził samochód na „podwójnym gazie”. W związku z powyższym dokonali jego zatrzymania, a następnie osadzili w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Nietrzeźwy kierujący usłyszał już zarzut. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Pamiętajmy, aby w przypadku, gdy jesteśmy świadkami przestępstw lub wykroczeń, zawsze zgłaszać tego typu zdarzenia policjantom. Tego rodzaju informacje można przekazać również całkowicie anonimowo. W przypadku przestępstw popełnianych w danej chwil i- zadzwońmy na numer alarmowy. W przypadku różnego rodzaju negatywnych zjawisk niemających miejsca w danym momencie korzystajmy z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Pamiętajmy! Nasz sprzeciw ma znaczenie!