Fot. archiwum Sosnowiecnasygnale.pl
Dzięki szybkiej reakcji sosnowieccy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który włamał się do jednej z aptek na terenie naszego miasta. Mundurowi pojawili się błyskawicznie po uzyskaniu informacji o tym zdarzeniu. 23-latek został zatrzymany.

Około godziny 23:00 w miniony wtorek mundurowi z tutejszego Komisariatu II otrzymali zgłoszenie o włamaniu do jednej z aptek znajdującej się na terenie naszego miasta. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce i zatrzymali 23-letniego mieszkańca Sosnowca. Mężczyzna w momencie przyjazdu mundurowych znajdował się jeszcze we wnętrzu apteki, którą postanowił obrabować. Po sprawdzeniu miejsca zdarzenia wyszło na jaw, że ukradł pieniądze znajdujące się w kasie.

Coraz częściej mieszkańcy reagują, zgłaszając policjantom przestępstwa i wykroczenia. To ułatwia zatrzymywanie sprawców na gorącym uczynku. Pamiętajmy, że tego rodzaju informacje można przekazać również całkowicie anonimowo. W przypadku przestępstw popełnianych w danej chwili- zadzwońmy na numer alarmowy. W przypadku różnego rodzaju negatywnych zjawisk niemających miejsca w danym momencie korzystajmy z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Pamiętajmy! Nasz sprzeciw ma znaczenie!