Bolesław: Tragiczny wypadek karetki Pogotowia Ratunkowego z samochodem osobowym na DK 94 [AKTUALIZACJA]

6083
Fot. OSP Laski

13 lipca 2018 roku przed godziną 10:00 na trasie DK 94 w kierunku na Kraków w okolicy miejscowości Bolesław oraz Kolonia (pow. Olkuski) doszło do zderzenia karetki Pogotowia Ratunkowego z samochodem osobowym. Na miejsce natychmiast skierowano służby ratunkowe z powiatu Olkuskiego. Strażacy przy pomocy sprzętu hydraulicznego umożliwili dostęp do kierowcy samochodu osobowego. Niestety obecny na miejscu lekarz stwierdził zgon. Z karetki dwie osoby zostały poszkodowane (kierowca i pielęgniarka) – pielęgniarka z urazem głowy została zabrana przez helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do CUMRiK w Krakowie, a kierowca do szpitala w Olkuszu. W chwili obecnej na miejscu nadal trwają czynności służb, droga w kierunku na Kraków jest całkowicie zablokowana (Policja wyznaczyła objazd przez Bolesław), a w kierunku na Dąbrowę Górniczą ruch odbywa się bez większych utrudnień.

AKTUALIZACJA:
Jak doszło do zderzenia: Karetka przejechała na czerwonym świetle jadąc do pacjenta, wtedy też zderzyła się z samochodem osobowym marki Citroen, który miał zielone. Na chwilę obecną nie wiadomo czy karetka jechała na sygnale – trwa ustalanie przebiegu zdarzenia.

Podczas gdy wszystkie zespoły ratownictwa medycznego z Olkusza działały przy wypadku, zespół podstawowy (P) z RPR Sosnowiec, stacja Sławków został zadysponowany do zdarzenia w rejonie operacyjnym Olkusza.

Zadysponowano:
501[K]21 – GBA 2,5/16 Mercedes Benz Atego 1329 – JRG Olkusz
501[K]22 – GBAPr 3/30+250 Volvo FL280 – JRG Olkusz
509[K]29 – GBA 2,5/16 Mercedes-Benz 1019 – OSP Laski
507[K]68 – GBARt Iveco EuroCargo – OSP Bolesław
507[K]69 – SLOp Volkswagen Transporter T5 – OSP Bolesław
Pogotowie Ratunkowe w tym LPR
Policja