Do pożaru doszło przed godziną 10:00 na terenie firmy Novichem w Chorzowie przy ulicy Narutowicza. Pożarem objęta jest hala produkcyjna o powierzchni 20 na 40 metrów o łącznej powierzchni około 800 m2. Zapaliła się instalacja nadtlenku wodoru, lecz pomimo pożaru substancji chemicznych gazy pożarnicze nie stanowią zagrożenia dla mieszkańców Chorzowa i okolic. Jeszcze przed przybyciem strażaków na miejsce z budynku samodzielnie ewakuowało się około 10 pracowników. Nikt nie został poszkodowany. Na tą chwilę sytuacja na miejscu nadal nie jest opanowana.

W działaniach biorą udział liczne zastępy Państwowej Straży Pożarnej m.in. z Chorzowa, Katowic (m.in. Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego oraz KW PSP), Rudy Śląskiej, Zabrza, Gliwic (JRG Knurów), Bytomia, Dąbrowy Górniczej, Będzina, Tychów, Mysłowic, Pszczyny, Siemianowic Śląskich, Tarnowskich Gór oraz Sosnowca (611-23, 611-25, 612-25).

AKTUALIZACJA:
Około godziny 15:00 sytuacja pożarowa została opanowana. Obecnie trwa dogaszanie i przelewanie pogorzeliska. Na miejsce zadysponowano nowe zastępy (m.in. z JRG Jaworzno i JRG Rybnik) celem podmiany strażaków pracujących na miejscu od rana, którzy zostali odesłani do swoich jednostek. Łącznie na miejsce zadysponowano ponad 40 samochodów w tym ponad 100 strażaków.