Fot. archiwum Sosnowiecnasygnale.pl

W ubiegły czwartek (04.01) na terenie naszego miasta miały miejsce aż dwa zdarzenia drogowe z udziałem pieszych. W efekcie 92-latek i 73-letnia kobieta trafili do pobliskich szpitali. Policjanci apelują o wzmożoną ostrożność na drogach – a szczególnie w pobliżu przejść dla pieszych!

Do pierwszego zdarzenia doszło przed południem, przy alei Mireckiego. Tam też 69-letni kierujący samochodem Iveco nie ustąpił pierwszeństwa przechodzącej przez oznakowane przejście dla pieszych kobiecie. 73-latka została przetransportowana przez ZRM do pobliskiego szpitala.

Kilka godzin później, już po godzinie 16, w okolicy ulicy Baczyńskiego, doszło do bardzo podobnego zdarzenia, w wyniku którego 62-letni kierowca poruszający się samochodem Opel uderzył w pieszego, 92-letniego mężczyznę.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że wszyscy uczestnicy tych zdarzeń byli trzeźwi.

Policjanci apelują! 
W związku z panującymi obecnie warunkami drogowymi oraz szybciej zapadającym zmrokiem i ograniczoną widocznością, bądźmy ostrożni na drogach. Pamiętajmy, że w przypadku wystąpienia opadów śniegu, czy deszczu, droga hamowania samochodu znacznie się wydłuża. Bądźmy szczególnie ostrożni w okolicy przejść dla pieszych – to właśnie piesi są najbardziej narażeni na wypadki, które mogą skończyć się tragicznie. Gdy zbliżamy się do przejścia dla pieszych – zwolnijmy!

Policjanci apelują również do pieszych,  by kierowali się zasadą ograniczonego zaufania – mimo pierwszeństwa na przejściu, upewnijmy się, czy możemy to zrobić bezpiecznie. Zachęcamy również do stosowania elementów odblaskowych – również w miejscach nie wymaganych przepisami. Dzięki nim, jako piesi będziemy widoczni dla kierujących z dużej odległości, nawet podczas złej pogody, czy zmroku. Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo zależy głównie od nas!