Kolejne pożary traw w Sosnowcu. Interweniowali również druhowie z Cieśli oraz samolot gaśniczy DROMADER

557
Zdjęcie z pożaru na ulicy Kosynierów.

10 kwietnia 2018 roku kilka chwil przed godziną 17 jednostka OSP Sosnowiec Cieśle została zadysponowana do pożaru traw, śmieci na nieużytkach w okolicy ulicy Gospodarczej, Ptasiej. Ochotnicy wyjechali zastępem GBA.

Po dojeździe na miejsce zastępu stwierdzono pożar na nieużytkach. Przystąpiono do gaszenia przy pomocy tłumic, hydronetek oraz linii szybkiego natarcia. Prawdopodobną przyczyną pożaru było wypalanie izolacji z kabli. Po zakończeniu działań jednostka udała się na teren JRG-2, gdzie pełnili do wieczora dyżur.

Tego samego dnia strażacy interweniowali również w związku z pożarem traw i nieużytków m.in. na ulicy: Sławkowskiej, Kosynierów, Ligonia. Jednak największy pożar miał miejsce po południu w okolicy ulicy Gacka (za ROD „Zagórze”), gdzie spłonęło łącznie około 12 hektarów traw i nieużytków. W działania zaangażowane były zastępy z Sosnowca oraz specjalny samolot gaśniczy DROMADER, który wykonał zrzut wody z powietrza.

Dzisiaj (11 kwietnia) w Knurowie (powiat gliwicki) podczas gaszenia pożaru traw strażacy natknęli się na ciało osoby bezdomnej.. Pierwsza ofiara w tym roku bezmyślnego wypalania traw!

Po raz kolejny apelujemy o NIEWYPALANIE TRAW!

Zdjęcia: alarm@sosnowiecnasygnale.pl, OSP Sosnowiec Cieśle