20 marca 2024 roku Kuria Diecezjalna w Sosnowcu opublikowała na swojej stronie komunikat:

„Kuria Diecezjalna w Sosnowcu z głębokim smutkiem i niedowierzaniem przyjęła do wiadomości informację o zdarzeniu mającym miejsce na terenie mieszkania zajmowanego przez księdza jednej z sosnowieckich parafii. Pomimo reanimacji podjętej przez księdza oraz wezwanych przez niego ratowników medycznych, nie udało się uratować życia młodego mężczyzny obecnego w mieszkaniu. Prowadzone są rutynowe czynności wyjaśniające prokuratury. Kuria Diecezjalna w Sosnowcu w pełni współpracuje z organami procesowymi.”

Sosnowiecka Policji potwierdza, że ujawniono zwłoki mężczyzny. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia i wykonali niezbędne czynności pod nadzorem Prokuratury.

Jak poinformował Prokurator Rejonowy Zbigniew Pawlik z Prokuratury Rejonowej Sosnowiec-Północ, formalnie śledztwo nie zostało jeszcze wszczęte. Oględziny miejsca, w którym zmarł mężczyzna, rozpoczęły się tuż po południu. Na miejscu działał prokurator z funkcjonariuszami policji, technikami i biegłym z zakresu medycyny sądowej. Na tą chwilę Prokuratura nie informuje kim jest zmarły. Trwają wstępne czynności, dopiero po ich wykonaniu będzie można określić kierunek postępowania. Przyczynę śmierci ma ustalić sekcja zwłok.