3 maja 2019 roku chwilę przed godziną 11:00 na ulicy Długiej doszło do poważnego zdarzenia drogowego z udziałem samochodu Suzuki. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy Państwowej Straży Pożarnej, zespół ratownictwa medycznego oraz patrol Policji.

Kierujący Suzuki jadąc ulicą Długą wypadł z drogi, wjechał w słup energetyczny, a następnie uderzył w dom jednorodzinny. Samochodem podróżowały cztery osoby. Jedna z nich została poszkodowana (sama opuściła pojazd przed przybyciem służb) i trafiła do szpitala. Policjanci zatrzymali również dwóch mężczyzn, którzy mieli ponad dwa promile alkoholu we krwi. Jeden z nich z pewnością kierował pojazdem. W chwili obecnej policjanci prowadzą czynności w związku z tym zdarzeniem. Obecny na miejscu inspektor nadzoru budowlanego orzekł, że budynek w który uderzył pojazd nadaje się do zamieszkania.

– Nie było to pierwsze zdarzenie drogowe w tym miejscu. Niepierwszy raz również samochód uderzył w ten budynek. Jestem za tym, żeby zamontować tutaj progi zwalniające, ponieważ kierujący bardzo często jadą tutaj szybciej niż dozwolone 40 km/h. Czasami wolę obejść to miejsce inną, bezpieczniejszą ulicą – mówi jeden z mieszkańców Osiedla Bór.

Zadysponowano:
611[S]21 – GBA 2,7/25 Renault Range D14 – JRG-1 Sosnowiec „Centrum”
611[S]25 – GCBA 5/32 Scania P380 – JRG-1 Sosnowiec „Centrum”
612[S]21 – GBA 2,7/28 Mercedes-Benz Atego 1530 – JRG-2 Sosnowiec „Porąbka”
S0220 – Volkswagen Crafter – RPR Sosnowiec, SPR Sosnowiec
Pogotowie Energetyczne
Policja