Ostatni dzień sierpnia dla służb w Naszym mieście i regionie był bardzo pracowity, bowiem w godzinach popołudniowych utrzymywały się długotrwałe i intensywne opady deszczu, które powodowały liczne zalania. Interwencje dotyczyły głównie zalanych jezdni, piwnic, budynków/magazynów oraz posesji. Najpoważniejsza sytuacja miała miejsce na trzech ulicach:

  • Broniewskiego, gdzie z Rowu Mortimerowskiego woda wylewała się i zalewała pola oraz posesje. Na szczęście nie było potrzeby ewakuacji mieszkańców. Na miejscu działały dwa zastępy PSP (610-92, 611-91), zastęp OSP Cieśle (617-21) oraz MZUK Sosnowiec.
  • Jedności, tam zalana została droga, posesje oraz piwnice budynków mieszkalnych. Na miejscu działały zastępy PSP (610-84, 611-23, 611-91), dwa zastępy OSP Cieśle (617-21, 617-90) oraz MZUK Sosnowiec.
  • Podmokła oraz sąsiednie ulice tam również woda zalewała posesje. Na miejscu działały zastępy PSP z Sosnowca oraz Rudy Śląskiej.

Na miejscu działań na powyższych ulicach obecny był m.in p.o. Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Sosnowcu mł. bryg. Marcin Pilarski oraz dwóch zastępców Prezydenta Miasta Sosnowiec.

O godzinie 23:00 w UM Sosnowiec zostało zwołane posiedzenie sztabu kryzysowego.

Łącznie Państwowa Straż Pożarna w Sosnowcu w związku z opadami deszczu odnotowała ponad 40 interwencji na terenie miasta.