29 kwietnia 2020 roku około godziny 16:00 nad Sosnowcem i okolicami przeszła silna burza miejscami z gradem. Kilkanaście minut później do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Sosnowcu zaczęły napływać zgłoszenia o zalanych ulicach, pomieszczeniach czy piwnicach.

Do działań zostały zadysponowane zastępy z JRG-1, JRG-2 oraz OSP Sosnowiec-Cieśle.

Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej działali m.in. na ulicy 3 Maja, Parkowej, Miętowej, Nowopogońskiej oraz na alei Zwycięstwa.

Natomiast strażacy OSP Sosnowiec-Cieśle jak to zwykle bywa szybko zebrali się w remizie i byli gotowi by działać! Zostali zadysponowani łącznie do trzech zdarzeń:

Pierwszy wyjazd miał miejsce chwilę po godzinie 17:00 na ulicę Sebyły do zalanej piwnicy w budynku mieszkalnym. Działania trwały około 30 minut.

Zadysponowano:
617[S]21 – GBA 2,5/20 Star 12-157 – OSP Sosnowiec-Cieśle

Po zakończeniu działań na ulicy Sebyły zastęp OSP został zadysponowany na ulicę Piłsudskiego gdzie utworzyło się rozlewisko wodne pod całym wiaduktem kolejowym. Tam działania trwały około dwóch godzin, a w tym czasie ruch samochodów i tramwajów w tym miejscu był wstrzymany.

Zadysponowano:
617[S]21 – GBA 2,5/20 Star 12-157 – OSP Sosnowiec-Cieśle
WRD KMP Sosnowiec
Tramwaje Śląskie
MZUK

Znalezione tablice rejestracyjne w rozlewisku na zostały przekazane policji i można je odebrać w KMP Sosnowiec przy ulicy Piłsudskiego 2.

Informacje o odnalezionych tablicach rejestracyjnych można uzyskać dzwoniąc pod nr Dyżurnego KMP w Sosnowcu tel. 47 8521 200 lub 47 8521 255 lub osobiście w Komendzie Miejskiej Policji w Sosnowcu ul. Piłsudskiego 2. Pamiętajmy, że jeśli znaleźliśmy tablicę rejestracyjną jesteśmy zobowiązani zwrócić ją do najbliższej jednostki Policji lub do wystawcy – informuje Komenda Miejska Policji w Sosnowcu.

Znalezione tablice rejestracyjne na ulicy Piłsudskiego, które zostały przekazane policji.

Po zakończeniu działań na ulicy Piłsudskiego zastęp OSP Cieśle został zadysponowany na ulicę Jedności, gdzie woda z rowu melioracyjnego zalewała posesje. Działania trwały około 4 godzin.

Zadysponowano:
617[S]21 – GBA 2,5/20 Star 12-157 – OSP Sosnowiec-Cieśle

Strażacy OSP Sosnowiec-Cieśle po niemal 8 godzinach działań wrócili do bazy.