Potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych na Mecu

1420

26 listopada 2018 roku około godziny 16:00 na ulicy Braci Mieroszewskich w rejonie skrzyżowania z ulicą Dworską doszło do potrącenia kobiety na oznakowanym przejściu dla pieszych. Na miejsce skierowano patrol Policji oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

Jeszcze przed dojazdem ZRM przechodnie wraz z kierującymi udzielili pomocy kobiecie (m.in. komfort termiczny). Przybyły na miejsce ZRM zabrał kobietę do szpitala, a policjanci zaczęli prowadzili czynności pod wypadek.

Według informacji otrzymanych od świadków zdarzenia kierujący Fordem jadąc od ulicy Lenartowicza skręcał w lewo w ulicę Braci Mieroszewskich gdzie nie ustąpił pierwszeństwa kobiecie która poruszała się po przejściu dla pieszych na zielonym świetle – kierujący Fordem miał również zielone światło, ale na sygnalizatorze S1.

Zadysponowano:
S0234 – Volkswagen Crafter – RPR Sosnowiec, SPR Sosnowiec
Policja