21 kwietnia 2021 roku o godzinie 12:55 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Sosnowcu wpłynęło zgłoszenie o potrąceniu kobiety na ulicy Orląt Lwowskich. Na miejsce zadysponowano zastęp z JRG-1, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz patrole Policji.

Po dojeździe zadysponowanych służb na miejsce okazało się, że potrącona została zaopatrzona już przez ZRM z Jaworzna, który najechał na zdarzenie. Okazało się również, że kierujący Volkswagenem który potrącił kobietę przebił przydrożne barierki i utknął w przestrzeni okalającej budynek, znajdującej się znacznie poniżej poziomu chodnika. Na szczęście jemu nic się nie stało, natomiast kobieta została przetransportowana przez ZRM do szpitala.

Na wysokości skrzyżowania z ulicą Plażową kierujący najprawdopodobniej wykonywał manewr wymijania rowerzysty, jednak wówczas stracił panowanie nad pojazdem i wpadł na chodnik, potrącając idącą nim 80-letnią pieszą. […] Badanie wykazało, że w powietrzu wydychanym przez 53-latka jest ponad promil alkoholu, twierdził on jednak, że spożywał go już po zdarzeniu. Mężczyzna został zatrzymany. Pobrano od niego krew do badań, na podstawie których biegły wyda opinię. Wówczas będzie wiadomo, czy wersja przedstawiona przez kierującego w toku czynności, polega na prawdzie – informuje Komenda Miejska Policji w Sosnowcu.

W chwili obecnej (14:30) na miejscu nadal działa Policja, która prowadzi czynności wyjaśniające. Występują duże utrudnienia w ruchu.

Zadysponowano:
611[S]25 – GCBA-Rt 5/32 Scania P380 – JRG-1 Sosnowiec „Centrum”
S0207 – Volkswagen Crafter – RPR Sosnowiec, SPR Jaworzno
S0218 – Volkswagen Crafter – RPR Sosnowiec, SPR Sosnowiec
WRD KMP Sosnowiec