3 listopada 2019 roku po godzinie 19:00 na skrzyżowaniu ulicy Będzińskiej z Suchą doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy JRG-1 Sosnowiec „Centrum”, zespół ratownictwa medycznego oraz trzy patrole Policji.

W zdarzeniu brały udział dwa samochody – Rover oraz Dodge. Pojazdami poruszali się tylko ich kierujący. Kierująca Dodge z lekkimi obrażeniami, natomiast kierujący Roverem z poważniejszymi zostali zabrani przez ZRM do szpitala.  Podczas czynności służb występowały utrudnienia w ruchu.

Do zdarzenia doszło podczas gdy kierujący Roverem nie zatrzymał się do kontroli policyjnej (kontrola trzeźwości w ramach akcji „ZNICZ”) i zaczął uciekać. Z dużą prędkością wjechał na skrzyżowanie gdzie zderzył się z Dodge. Kierowca próbował uciekać potem pieszo, jednak zatrzymali go mundurowi. Jak się potem okazało kierujący Roverem nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdów i był nietrzeźwy – miał 0,4 promila alkoholu we krwi. Mężczyzna został zatrzymany. Za niezatrzymanie się do kontroli może trafić do więzienia nawet na 5 lat. Odpowie także za jazdę po użyciu alkoholu.

Zadysponowano:
611[S]21 – GBA 2,7/25 Renault Range D14 – JRG-1 Sosnowiec „Centrum”
611[S]25 – GCBA 5/32 Scania P380 – JRG-1 Sosnowiec „Centrum”
S0216 – Volkswagen Crafter – RPR Sosnowiec, SPR Sosnowiec
WRD KMP Sosnowiec