Poważny wypadek autobusu komunikacji miejskiej i samochodu osobowego na ulicy Orląt Lwowskich

2019

27 czerwca 2018 roku po godzinie 9:00 na ulicy Orląt Lwowskich w rejonie ulicy Jaworznickiej doszło do zderzenia autobusu komunikacji miejskiej linii 26 z samochodem osobowym marki Opel. Na miejsce skierowano łącznie 5 zastępów Straży Pożarnej, zespoły ratownictwa medycznego oraz trzy patrole Policji.

Do zderzenia doszło na łuki drogi. W momencie dojazdu pierwszych zastępów Straży Pożarnej na miejsce, kierująca Oplem była zakleszczona w swoim pojeździe – strażacy przy pomocy sprzętu hydraulicznego umożliwili dostęp do poszkodowanej, która później została zabrana przez ZRM do szpitala. Również jedna z pasażerek autobusu, która upadła przy gwałtownym hamowaniu została przetransportowana do szpitala. Podczas działań służb droga była zablokowana. Służby zakończyły swoje czynności po godzinie 11.

Działaniami na miejscu dowodził Zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Sosnowcu bryg. mgr inż. Patrycjusz Fudała oraz Dowódca Jednostki Ratowniczo Gaśniczej numer 2 w Sosnowcu st. kpt. mgr inż. Tomasz Maruszyj. Na miejscu pojawił się również Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Sosnowcu asp. szt. Arkadiusz Baran.

Zadysponowano:
611[S]21 – GBA 2,7/25 Renault Range D14 – JRG-1 Sosnowiec „Centrum”
611[S]25 – GCBA 5/32 Scania P380 – JRG-1 Sosnowiec „Centrum”
611[S]91 – SLRr Ford Ranger XLT – JRG-1 Sosnowiec „Centrum”
612[S]21 – GBA 2,7/28 Mercedes-Benz Atego 1530 – JRG-2 Sosnowiec „Porąbka”
612[S]90 – SLRr Opel Vivaro – JRG-2 Sosnowiec „Porąbka”
Służby PKM Sosnowiec
Pogotowie Ratunkowe
Policja

Wczoraj (26.06) również po godzinie 17 na ulicy Kombajnistów doszło do poważnie wyglądającego dachowania samochodu osobowego. Na miejscu działały dwa zastępy JRG-1 Sosnowiec, zespół ratownictwa medycznego oraz patrole Policji.

Fot. Marcel Urgacz/Facebook, Gdzie stoją w Sosnowcu