Poważny wypadek dwóch samochodów osobowych na Zagórzu

4399

20 lutego 2019 roku po godzinie 11:00 na skrzyżowaniu alei Blachnickiego z ulicą Kisielewskiego doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Na miejsce skierowano trzy zastępy JRG-1 Sosnowiec „Centrum” (GBA, GCBA, SLRr), zespół ratownictwa medycznego oraz patrol Policji.

W zdarzeniu brał udział Ford Focus oraz Honda Civic. Po dojeździe zastępów Straży Pożarnej strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz natychmiast przystąpili do uwolnienia zakleszczonego w swoim pojeździe (Ford Focus) 61-letniego mężczyzny. Po wydostaniu poszkodowanego przekazano go pod opiekę ZRM. W pojazdach strażacy odłączyli również akumulatory. Kierujący Fordem został przetransportowany przez ZRM do szpitala. Jak doszło do zdarzenia? – 67-letni kierujący Hondą jadąc od ulicy Braci Mieroszewskich skręcając w ulicę Kisielewskiego nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu Fordowi od Środuli, który finalnie zatrzymał się na przydrożnym drzewie. Kierowcy Hondy i dwóm pasażerom Forda nic się nie stało. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Podczas działań służb w miejscu zdarzenia występowały utrudnienia w ruchu – policjanci kierowali ruchem. Służby zakończyły swoje czynności około godziny 13:00.

Na miejscu działań obecny był Dowódca JRG-1 Sosnowiec „Centrum” mł. bryg. mgr inż. Jacek Szczypiorski oraz Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Sosnowcu bryg. mgr inż. Patrycjusz Fudała.

Zadysponowano:
611[S]21 – GBA 2,7/25 Renault Range D14 – JRG-1 Sosnowiec „Centrum”
611[S]25 – GCBA 5/32 Scania P380 – JRG-1 Sosnowiec „Centrum”
611[S]91 – SLRr Ford Ranger XLT – JRG-1 Sosnowiec „Centrum
S0218 – Volkswagen Crafter – RPR Sosnowiec, SPR Sosnowiec
Policja