Fot. KMP Sosnowiec - sosnowiec.slaska.policja.gov.pl

26 czerwca 2019 roku chwilę po godzinie 14:00 na ulicy Wojska Polskiego w rejonie cmentarza komunalnego doszło do zdarzenia drogowego. Na miejsce początkowo zadysponowano dwa zastępy JRG-1 Sosnowiec „Centrum”, zespoły ratownictwa medycznego oraz patrol Policji.

Po dojeździe służb na miejsce okazało się, że na oznakowanym przejściu dla pieszych doszło do potrącenia 39-letniej kobiety. Kobieta przeprowadzająca dwójkę swoich dzieci (w wieku niespełna 7 i 9 lat), schodząc już z przejścia w ostatniej chwili zdążyła odepchnąć je, prawdopodobnie dzięki temu nie odniosły obrażeń. Niestety sama 39-latka została potrącona przez motocyklistę. Mimo prowadzonej RKO, kobiety nie udało się uratować. 25-letni motocyklista z obrażeniami ciała został zabrany przez ZRM do szpitala. Mężczyzna był trzeźwy, ale nie posiadał uprawnień do kierowania. Decyzją obecnego na miejscu prokuratora motocyklista po przeprowadzeniu badań w szpitalu zostanie zatrzymany. Dzieci uczestniczące w zdarzeniu, jak i rodzina kobiety zostały objęte opieką psychologa. Podczas działań służb droga była zablokowana.

Przypomnijmy – ponad miesiąc temu (19 maja) kawałek dalej doszło również do tragicznego zdarzenia drogowego. Wtedy zginął 23-letni motocyklista. Więcej na temat poprzedniego zdarzenia – Tragiczny wypadek na Niwce.

Zadysponowano:
611[S]21 – GBA 2,7/25 Renault Range D14 – JRG-1 Sosnowiec „Centrum”
611[S]25 – GCBA 5/32 Scania P380 – JRG-1 Sosnowiec „Centrum”
611[S]91 – SLRr Ford Ranger XLT – JRG-1 Sosnowiec „Centrum”
Pogotowie Ratunkowe
Policja