Śmiertelne potrącenie przez pociąg na pograniczu Sosnowca i Katowic. Nie żyje mężczyzna

4727

17 czerwca 2018 roku chwilę po godzinie 16 na pograniczu Sosnowca i Katowic (okolice rzeki Brynica) w rejonie ulicy Sobieskiego w Sosnowcu oraz ulicy Sosnowieckiej w Katowicach doszło do potrącenia mężczyzny przez pociąg INTERCITY relacji Warszawa Wschodnia – Bohumin. Maszynista pociągu od razu poinformował służby o zdarzeniu.

W momencie gdy doszło do zdarzenia redaktor naczelny portalu był w pobliżu stawu Morawa, sosnowieckich Stawików.

Na początku usłyszałem donośne trąby pociągu, chwilę po tym zauważyłem jak zaczął hamować.. Od razu pobiegłem zobaczyć co się stało, ale byłem już praktycznie pewny, że doszło do potrącenia.. W tym samym czasie na ulicy Sosnowieckiej odbywał się bieg, który zabezpieczały patrole Policji z Katowic – podbiegłem do dwóch patroli i poinformowałem o zdarzeniu. Jeden z policjantów od razu poinformował dyżurnego o fakcie i udał się na miejsce. Jak się okazało po chwili moje przeczucia się potwierdziły.. Doszło do potrącenia.

Na miejsce początkowo ze zgłoszenia maszynisty udały się służby ratunkowe z Sosnowca:  dwa zastępy Straży Pożarnej, zespół ratownictwa medycznego oraz patrol Policji. Chwilę później od strony Katowic dojechały kolejne radiowozy Policji, zespół ratownictwa medycznego oraz patrole Służby Ochrony Kolei.

Obecny na miejscu lekarz stwierdził zgon mężczyzny w wieku około 40 lat. W późniejszym czasie na miejsce dojechały zastępy Straży Pożarnej z Katowic oraz policyjni technicy wraz z prokuratorem. Trwa ustalanie przyczyn tragedii.

Podczas czynności ruch pociągów odbywa się po jednym torze.

Zadysponowano:
611[S]25 – GCBA 5/32 Scania P380 – JRG-1 Sosnowiec „Centrum”
612[S]21 – GBA 2,7/28 Mercedes-Benz Atego 1530 – JRG-2 Sosnowiec „Porąbka”
301[S]21 – GBA 2,5/25 Renault Midlum 300 DXi – JRG-1 Katowice
329[S]42 – GBA 0,75/2 Mercedes-Benz Vario 812D – OSP Szopienice
Pogotowie Ratunkowe (RPR Sosnowiec, WPR Katowice)
Policja (KMP Sosnowiec, KMP Katowice)
Służba Ochrony Kolei
Straż Miejska
Prokurator