Fot. Spotted: Sosnowiec/Facebook.

19 maja 2019 roku około godziny 15:00 na ulicy Wojska Polskiego w rejonie przejazdu kolejowego doszło do zderzenia samochodu osobowego z motocyklistą. Na miejsce zadysponowano łącznie trzy zastępy Państwowej Straży Pożarnej, zespoły ratownictwa medycznego oraz patrole Policji.

W wypadku brał udział samochód osobowy BMW oraz motocykl Yamaha. Do zdarzenia doszło na skutek nie ustąpienia pierwszeństwa motocykliście przez kierującego BMW. Niestety pomimo starań służb 23-letniego motocyklisty nie udało się uratować, natomiast jedna osoba z BMW została zabrana przez ZRM do szpitala. Podczas działań służb droga była zablokowana.

„Jak to możliwe żeby do takiego wypadku pogotowie przyjeżdżało po 20 minutach?” – jest to jeden z kilku takich wpisów w serwisie Facebook dotyczących dzisiejszego wypadku. Już tłumaczymy.. Przy Stacji Pogotowia Ratunkowego w Sosnowcu stacjonuje tylko 5 karetek Pogotowia Ratunkowego na około 200 tyś. mieszkańców Sosnowca. Bywają takie sytuacja tak jak dziś, że w Sosnowcu nie ma dostępnego zespołu w takiej sytuacji dysponowany jest ZRM z ościennego miasta (w tym przypadku z Katowic).

Zadysponowano:
611[S]21 – GBA 2,7/25 Renault Range D14 – JRG-1 Sosnowiec „Centrum”
611[S]25 – GCBA 5/32 Scania P380 – JRG-1 Sosnowiec „Centrum”
612[S]21 – GBA 2,7/28 Mercedes-Benz Atego 1530 – JRG-2 Sosnowiec „Porąbka”
Pogotowie Ratunkowe
Policja

Fot. Spotted: Sosnowiec/Facebook