11 lutego 2024 roku przed południem służby ratunkowe zostały wezwane na ulicę Wapienną do jednego z domów jednorodzinnych. Policjantom pomimo prób nieudało się dostać do środka budynku. Na miejsce zostali zadysponowani strażacy z JRG-1, którzy pomogli dostać się funkcjonariuszom do środka wyważając drzwi.

–  W środku domu zostały ujawnione ciała dwóch osób: 67-letniej kobiety oraz 66-letniego mężczyzny. Na miejscu trwały intensywne czynności prowadzone przez śledczych pod nadzorem dwóch  prokuratorów i biegłego z zakresu medycyny sądowej – mówi asp. Tomasz Mogielski z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

Jak przekazał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu prok. Waldemar Łubniewski, do tej sprawy zatrzymano poza terenem województwa śląskiego już jedną osobę. Jutro (12.02) zostanie przeprowadzona również sekcja zwłok oraz zatrzymany mężczyzna zostanie doprowadzony do prokuratury w celu przeprowadzenia niezbędnych czynności.

AKTUALIZACJA 12.02.2024:

Wszczęte śledztwo prowadzone jest w kierunku zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem za które grozi od 15 lat więzienia do dożywocia.

Syn przyznał się do zabójstwa swoich rodziców w jednym z domów na Środuli