21 maja 2021 roku około 13:30 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Sosnowcu wpłynęło zgłoszenie o drażniącym zapachu i wycieku z zaparkowanej naczepy w rejonie hali sportowej na ulicy Baczyńskiego. Na miejsce początkowo skierowano jeden zastęp JRG-1, patrol Policji oraz MZUK.

Po dojeździe zastępu na miejsce zabezpieczono miejsce zdarzenia i przystąpiono do rozpoznania w wyniku którego stwierdzono nieduży wyciek (poprzez kropienie) z jednego z mauzerów znajdujących się na naczepie. Działania strażaków polegały m.in. na przestawieniu mauzerów przy pomocy koparki z MZUKu, aby wyciek nie pojawił się ponownie oraz zabezpieczeniu naczepy przed dostępem osób trzecich. Działania zakończono przed godziną 17:00.

Na miejscu działań pojawił się Zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Sosnowcu mł. bryg. Marcin Pilarski oraz Dowódca JRG-1 Sosnowiec mł. bryg. Tomasz Maruszyj.

Według informacji od Urzędu Miasta rozpoczął się przetarg na wywóz i utylizację odpadów z tej naczepy. Więcej na sosnowiec.wyborcza.pl.

Zadysponowano:
610[S]91 – SLOp Skoda Octavia – KM PSP Sosnowiec
611[S]21 – GBA-Rt 2,7/25 Renault Range D14 – JRG-1 Sosnowiec „Centrum”
611[S]23 – GBA 2,5/24 Renault Midlum– JRG-1 Sosnowiec „Centrum”
611[S]91 – SLRr Ford Ranger XLT – JRG-1 Sosnowiec „Centrum”
KP I Sosnowiec
MZUK Sosnowiec