Zderzenie dwóch samochodów osobowych na skrzyżowaniu ulicy Braci Mieroszewskich i Lenartowicza

489

9 maja 2018 roku po godzinie 8 do służb ratunkowych w Sosnowcu wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów na ulicy Braci Mieroszowskich przy skrzyżowaniu z ulicą Lenartowicza. Na miejsce skierowano dwa zastępy Straży Pożarnej (GBA, GBA), zespół ratownictwa medycznego oraz dwa patrole Policji.

Po dojeździe na miejsce pierwszego zastępu Straży Pożarnej zastano już ZRM oraz jeden z pojazdów na boku. Działania strażaków polegały m.in. na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odpięciu akumulatorów w pojazdach. Kierujący pojazdami zostali przebadani przez ratowników medycznych na miejscu zdarzenia – brak informacji o zabraniu kierujących do szpitala. Podczas działań służb występowały utrudniania w ruchu. Do zdarzenia doszło podczas gdy sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu nie działała, a jeden z kierujących nie ustąpił pierwszeństwa drugiemu w wyniku czego doszło do zderzenia.

Zadysponowano:
611[S]21 – GBA 2,7/25 Renault Range D14 – JRG-1 Sosnowiec „Centrum”
612[S]21 – GBA 2,7/28 Mercedes-Benz Atego 1530 – JRG-2 Sosnowiec „Porąbka”
Pogotowie Ratunkowe
Policja

Około dwie godziny później, bo po godzinie 10 doszło do kolejnego zdarzenia. Na ulicy Zaruskiego doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych. Na miejscu interweniowały również zastępy Straży Pożarnej, zespół ratownictwa medycznego oraz patrol Policji.

Następnie po godzinie 12:30 na ulicy Baczyńskiego (w pobliżu trasy S86) doszło do trzeciego poważniejszego zdarzenia drogowego tego dnia.